aromaterapie

Aromaterapie je druh alternativní léčby, která je založena na působení koncentrovaných výtažků z rostlin (éterické oleje - EO) na organismus. Nezastupitelné místo má v prevenci, je vhodná pro ošetření akutních stavů (nachlazení, chřipka, bolesti zad, hlavy a další..) a také jako podpůrná terapie pro řešení chronických obtíží. 

Vhodně zvolenými éterickými oleji můžeme dosáhnout potřebných účinků. Aromaterapie podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organismu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Mezi nejčastější formy aromaterapie patří inhalace, koupel, obklady a samozřejmě aromaterapeutická masáž (popsána níže). 

Nabízím diagnostickou konzultaci, při které společně vybereme éterické oleje a vhodnou formu aplikace terapeutické směsi pro domácí použití - inhalační tyčinka, masážní olej, sprchový/koupelový olej, roll-on, pěstící tělový olej, směs éterických olejů do aromadifuzéru/aromalampy. Terapeutické směsi mají řadu využití (např. pro bolesti hlavy, PMS, menstruační bolesti, rýmu, podporu koncentrace, zklidnění a mnoho dalších). 

Cena za namíchaný produkt se odvíjí od množství použitých éterických a rostlinných olejů a platí se nad rámec konzultace. O ceně budete informován/a předem.  

Pracuji s éterickými a rostlinnými oleji firem Eoné, Florihana, Nobilis tilia, Oshadhi, Primavera, Saloos. 

Holistická, aromaterapeutická masáž zahrnuje ošetření celého těla od konečků prstů u nohou až po vlasovou část hlavy. Je to soustava speciálních hmatů a technik, které respektují nejen fyziologii člověka, lymfatický a krevní oběh, ale také průběh meridiánů a tok energie v těle. Tato technika v kombinaci s vysoce kvalitními rostlinnými a éterickými oleji, které během ošetření používám, tvoří dokonalou masáž, harmonizující fyzické, duševní i duchovní zdraví člověka. Díky pestré paletě éterických olejů, které do aromaterapeutické masáže vnášejí výraznou ozdravující složku, je tato masáž vhodná při mnoha obtížích (např. při bolestech různého původu - svalových, kloubních, bolestech hlavy, migrénách). (zdroj: www.aromaterapie.cz)

Součástí aromaterapeutického ošetření je vstupní konzultace, která trvá přibližně 30 minut. Během této konzultace probereme Váš zdravotní stav a společně vybereme éterické oleje pro vlastní masáž. Jako nosič éterických olejů pro masáž používám kvalitní, za studena lisované rostlinné oleje. Při masáži šíje (často v kombinaci s masáží zad) masíruji i vlasovou pokožku hlavy. Počítejte prosím s tím, že po masáži šíje mohou být vlasy lehce mastné od oleje. Při celotělové masáži ošetřuji i obličej, není proto vhodné na celotělovou masáž přijít se silným makeupem. 

Po masáži je nutné hodně pít a vyhnout se přílišné tělesné i duševní námaze. Je ideální, pokud aplikované éterické oleje mohou působit co nejdéle.


   účinky masáže

 • prohloubení dýchání
 • podpora krevního a lymfatického oběhu - tím se nastartují detoxikační procesy v těle
 • úleva při psychosomatických obtížích
 • harmonizace nervové soustavy - odbourání stresu, navození hluboké relaxace
 • regenerace a výživa pokožky těla

masáž není vhodná v následujících stavech

 • bezprostředně po vydatném jídle
 • akutní, horečnatá a infekční onemocnění
 • celková tělesná vyčerpanost
 • žilní onemocnění - záněty žil, varixy
 • intoxikace (alkohol, léky, drogy)
 • nádorová onemocněníPokud si nejste jisti, zda je toto ošetření vhodné ve Vašem zdravotním stavu, konzultujte to, prosím, s Vaším ošetřujícícm lékařem.  

© 2017 - 2022 ALTEPRA 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky